הפורום הגדול בישראל לדיני משפחה והליכי גירושין עומד לרשותך 24 שעות ביממה...
פורום גירושין ודיני משפחה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

 מרכז המידע להליכי
גירושין ודיני משפחה
בהנהלת עו"ד שרון סגל
בהנהלת עו"ד
שרון סגל

להתגרש בתנאים שלך! פתרונות יצירתיים בענייני משפחה
וגירושין בהתאמה אישית עבורך
תמיד למען הזכויות שלך יעוץ מומחים בנושא ירושה וצוואה
ופתרון אפקטיבי לסכסוכי ירושים
לחזק את הזוגיות! הסכם ממון הוא הבטחון שלך
לעתיד שקט ורגוע
שמירה על האינטרסים שלך! הדרך לפירוק השיתוף
בליווי משפטי אישי ובהליך מזורז
נסיון ואסטרטגיה מנצחת! הדרך המהירה והאפקטיביות
לחלק את הרכוש המשותף שלכם!
xפורום דיני משפחה וגירושין


נושא
מחבר
תאריך ושעה

20/05/2018 18:37
שאלות בעניין צוואה הדדית,

1. בהנחה שהדרישה היא מאוד פשוטה וברורה להסדיר את עניין הירושה לבן הזוג השני במקרה של מוות, האם מספיק מסמך סטנדרטי שניתן להוריד מהאינטרנט ולחתום בפני שני עדים?

2. מה החסרונות בצוואה הדדית?
13/05/2018 06:16
אם אבא של הבת שלי לוקח אותה מתי שבא לו, הרבה פעמים לא מגיע באופן קבוע בזמנים שלו, ולא מודיע בכלל שלא יגיע, מעבר לכך שזה משבש לי את סדרי היום, גם הילדה מתאכזבת באופן קבוע וחווה תהליך נטישה שמאד מעציב אותה - שלא נדבר על הסדרי ראיה שלא ממש מעניינים אותו.

בנוסף הוא גם לא משלם חצי מחוג והוצאות רפואיות, לימודיות והפרשי הצמדה למדד של המזונות.

אני מתכוונת לפתוח לו תיק בהוצל"פ עבור מה שהוא לא משלם, השאלה - אם אני יכולה להוסיף לתיק הוצל"פ, באופן קבוע, גם סכומים של קנסות על הימים שלא מגיע? אם כן, איך ניתן לחשב אותם?
תודה
19/05/2018 07:16
על מה את רוצה לתבוע אותו על הפרשי הצמדה כשהמדד שלילי כבר כמה שנים אם תתבעי אותו את תצטרכי לשלם לו כי המדד שלילי...
18/05/2018 05:51
בוקר אור!
אני ובעלי הגשנו בתחילת השבוע לבית הדין הרבני הסכם גירושין שנערך ע"י עו"ד חתום בשמו ובשם שני הצדדים,באותו מעמד הגשנו בקשה משותפת לאשר הסכם זה,ונקבע מועד לדיון ראשון בעוד כחודש(22 ביוני).לאחר יומים בעלי התחרט והודיע לי שהוא הולך לבטל את ההליך או לנסות לדחות את הדיון.
שאלותיי הן: האם יוכל לעשות זאת ללא הסכמתי מאחר והוגשה בקשה משותפת?
טענותיו הן שהבן המשותף מתחתן באוגוסט והוא רוצה לעשות זאת לאחר החתונה,
חייבת לציין כי זהו רק אחד מן המניפולציות שלו ע"מ להגיע לסחבת מיותרת,מאחר וזו אינה הפעם הראשונה שהגשתי במהלך חיי בקשה לגירושין,והוא הגיש בקשה לישוב סכסוך ,כך שעד היום מטופלים במרכז למניעת אלימות,מפגשים אלו אינם מניבים פירות,הפעם הגענו כן להסכם משותף ושוב חזר בו,במהלך השנים חייתי בצל שליטתו ואזרתי אומץ כן לממש את הגירושין עד סופן מאחר וחוויתי אלימות קשה ביותר הן פיזית,מילולית ונפשית,רוצה לציין שילדינו בוגרים ואינם מתגוררים בבית, גיל הילדים:,35,32,23,כרגע אני מתגוררת בנפרד אצל הבת,אני בת 52 ובעלי בן 53!
אודה לתשובתכם המהירה!

26/04/2018 17:24
ערב טוב,
שאלה בדיני משפחה.
זוג גרושים עם ילד בן 4. האבא מסית את הילד נגד האמא במילים רעות ופרובוקציות. הילד מושפע מאד וחוזר על המילים ששומע מהאבא. האמא שבורה מכל העניין וממש פגועה.
האם יש מה לעשות בעניין? למי האמא צריכה לפנות?
אודה מאד לתשובתכם.
17/05/2018 14:03
שלום רב ,

צריך לפנות לעו"ס ו\או לפסיכולוגית במידה ואין התגייסות מהצד השני לשתף פעולה אזי יש לפנות לבית המשפט .

בברכה ,
משרד עורכי דין שרון סגל ושות
17/05/2018 10:24
אני גרושה 3 שנים ויש לי 2 ילדים בגיל בי"ס וגן. יש הסדרי ראייה ולגבי מזונות הוא עושה בעיות ולא משלם כל חודש, רק פעם בחצי שנה ולאחר איומים של הוצאה לפועל וסנקציות.
נכון להיום, לא קיבלתי מזונות כבר קרוב לשנה והמצב הגיע לצו מאסר נגדו. בכל פעם שזה קורה, הוא מתקשר לילד ומספר לו שאני הולכת להכניס אותו לכלא ושידבר איתי ושרק אני אצליח למנוע את המעצר. הילדים שלי עם מלא בעיות רגשיות בגלל המצב וזה לא מעניין אותו שהוא הורס אותם.
כשזה מגיע למצב כזה, הוא מחליט לא לקחת אותם ולשבור את הכלים.
החלטתי לשים לזה סוף. רשמתי לו שמעכשיו הילדים יישארו רק אצלי ואדרוש משמורת מלאה כי הוא חסר אחריות ומשגע את הילדים אם הוא מגיע או לא.
אחרי המכתב הוא שוב התקשר לילד ואמר שהוא החליט לקחת אותם. אמרתי שאני מסרבת ושיפסיק לטמטם אותם. הבן שלי מאותו הרגע לא הפסיק לבכות ולכעוס עליי כמה אני רעה שאני לא נותנת להם להיפגש (ניסיתי להסביר לו ללא הצלחה שאני עושה זאת לטובתם)
אני נקרעת שאני נאלצת לעשות זאת אבל איזה ברירה יש לי?
אין מצב להסתדר איתו הוא אנטיפת שלא מעניין אותו טובת הילדים רק הכסף (הפחד לשלם יותר מזונות).
מה עושים??? איך אפשר להסביר לילד שאני עושה את זה כדי שאביהם ילמד לקחת אחריות ולא ישגע אותם כשבא לו?
13/05/2018 18:20
החיים למדו אותי הרבה ולצערי הרב עברתי מספיק בחיים שני נשואים כושלים 4 ילדים שכל אחד מהן מלאך בדרכו שלו אני מלאת אהבה ואסירת תודה לאלוהים שלצידי בכל צעד וצעד החיים לא קלים לכולם אבל החוכמה היא לנווט בין הטיפות בדרך היום אתה למטה מחר למעלה החיים מלאי תהפוכות וכל אחת מהן בצבע שונה אחת ורוד אחת שחור החוכמה לראות בכל אחד מהן את חצי הכוס המלאה ולא להסתכל על החצי שאיננו
כולם רוצים שלמות שלא באמת קיימת זוגיות אהבה בריאות פרנסה
תמיד רציתי משפחה אידיליה משפחה מושלמת בעל אישה ילדים והאידיליה התנפצה לי בפנים לא פעם אלה פעמיים אבל מי אמר שמשפחה לא יכולה להתקיים אם יש אמא שמגדלת את ילדיה לבד בעשר אצבעות עם על הקושי עם המחסור עם הכעסים והפחדים אן אבא שמגדל אותם לבד לא צריך לפחד להיות לבד והאמת שאת אף פעם לא לבד שיש לך ילדים
אל תתפשרו זאת טעות אל תניחו לעבר שלכם להיות מטען חורג הוא לא הוא מטען מלא אהבה אמיתית כן טעינו אבל זה לא פוסל אותנו כהורים כחברים כבני זוג יש באנו כל כך הרבה אהבה לתת ולהציע אז שאתם פוגשים גרוש או גרושה אל תרחמו אל תשמיצו תיהיו פתוחים לקבל להקשיב כי מי יודע מה הגורל צופן לנו אף אחד לא יודע ואל תשפוט בן אדם עד שתיהי בנעליו ואמת שאני לא מאחלת לאף אחת ואחד לפרק משפחה זה הדבר הכי קשה וכואב יש הרבה על המשקל לא על כל שטות לריב לא על על שטות לקום להתגרש תתעוררו מהבועה שאתם חיים החיים שלנו לא שחור ולבן תעשו בדק בית עם עצמכם ותאהבו כל יום כאילו זאת האהבה הראשונה שלכם כאילו הבן או הבת זוג שלכם היא או הוא היחיד בעולם .
12/05/2018 18:28
ערב טוב עורך דין סגל

יש לי שאלה דחופה אבי החורג נפטר לפני כעשור ובצוואה שלו הוריש את הבית לי ולאחיותיי וציין שזכותה של אימי לגור בו כל ימיי חייה או להשכיר ולקחת אליה את הכסף אבל אסור לה למכור אותו ושבן זוג עתידי לא יוכל לדרוש חלק מהבית

האם זה אומר שאני לא רשאית לגור יחד איתה בבית? היא טוענת שהבית שלה עד פטירתה שתזכה לחיים ארוכים... סורי שזה ארוך המצב הכלכלי שלי לא מאפשר לי לשכור יותר דירות ואני חד הורית לתינוקת זה הרקע. תודה מראש לעונים.
08/05/2018 18:55
הייתי רוצה לברר משהו כדי להבין.

לפי החוק האזרחי שנת 1959 מזונות הילד מתחלקים בין ההורים כיחס המשכורות אלא אם כן חל על האב דין אישי.
אני רוצה להבין על מי חל דין אישי של האב היהודי. אם האב הוא לא יהודי כהלכה (הרבנות לא מקירה בו), אבל הילד הוא כן יהודי (אם יהודייה).

איך החוק בישראל מסתכל על זה?
האם עדיין חל על האב דין האב היהודי?
באילו מקרים כן, באילו מקרים לא?

תודה.
08/05/2018 18:03
אני לקראת פגישה שניה בסיוע משפטי של בית דין רבני. ידוע לי שמגיע שליש מהוצ' שכ"ד וכן הוצאות דירה, מטפלת חצי וכו'. יש תינוק בן 3 חוד'... השאלה אם הבעל פתאום מבקש שנתחלק בדיעבד חצי על התקופה שחיינו יחד (חצי שנה) ורוב ההוצאות היו ממנו בהסכמתו ובהתעקשותו , מה הדין? הרי שהוא רצה והיה מוסכם וכך התנהלנו וכעת בגלל ההחלטה להתגרש טוען שידרוש חצי כי נכנס למינוס כדי לקנות לי רכב מתנה ויעשה חשבון. אשמח לתשובה האם זה ייתכן או כל עוד זה מה שהיה מרצונו...לא יכול לבקש בדיעבד. מבחינתי היה רצון לרמת חיים צנועה יותר והוא תמיד משך להוצאות גדולות. מודה מראש לכל מי שיודע . ערב טוב והצלחות:-)
08/05/2018 11:52
לעולם אני לא אשכח את הטלפון שקיבלתי מבעל של חברה שלי שסיפר לי שהיא ובעלי מנהלים רומן של כמעט שנה. בשנייה הראשונה רציתי להעיף אותו מהבית ולהתגרש! אבל איכשהוא הוא הצליח לגרום לי להישאר. מה שגם יש לי 2 בנות וקצת היה קשה לי לחשוב על פירוק המשפחה.

חשבתי שהזמן יעשה את שלו ולאט לאט הדברים ישכחו , אבל זה לא נותן לי מנוח.

אין יום שעובר מבלי שאני חושבת על זה.... בין אם זה בבית, בעבודה, סתם שאנחנו רואים טלוויזיה ובכלל...

האם באמת אפשר להתגבר על זה? האם יש בנות שחוו את זה ויכולות לומר לי מניסיון? זה כ"כ קשה לי...... הראש לא מפסיק עם המחשבות.

העבודה של בעלי לרוב בדרכים ואין לי דרך לדעת האם הוא לא ממשיך בשטויות שלו, יש בנות שיחשבו שאני טיפשה, אבל כשהיינו חברים "תפסתי" אותו על חם, אולי כבר שם הייתה אמורה להידלק לי נורה אדומה. הזוגיות שלי בסך הכל טובה, אנחנו משדרים עסקים כרגיל, מבלים כרגיל עם הבנות, בשבתות וחגים.

יש עלויות ומורדות, הוא די בן-אדם קשה אם יורשה לי לומר אבל מאז "המקרה" המצער של הרומן הוא די נרגע.. הרבה יותר סבלני ומכיל.

אבל אין לי מנוח מהמחשבות, יש לכם עצה טובה בשבילי?
25/04/2018 11:12
שלום לך גברתי
יש לי שאלה אני מנהל משפט אני פתחתי את התיק האבא לגבי הרחבת הסדרי ראיה בעצם הרווחה (פקידת סעד) לאחר בדיקה .
מעמיקה ואינטנסיבית ולאחר שבדקה את שני ההורים ואת המשפחתון וקבלה עדכונים חיוביים בנוסף מנו לילדה בת שנתיים עורכת דין אפוטרופוס , בסוף קבלתי תסקיר חיוביי מפקיד סעד וגם מהאפוטרופוס פעמיים בכו שבוע לינה וסופ"ש שני , עכשיו העורך דין שלה בקש לחקור את הצוות שנתן את התסקיר יש לי משפט בעוד שבועיים .
אני מוסיף שהילדה יושנת כבר אצלי חודשיים אני רואה אותה פעמיים באמצע שבוע למשך 5 שעות
וסופש שני יושנת אצלי .
האם יש דבר כזה לחקור את פקידת סעד שטענתו לא בדקה ונעשה בחוסר מקצועיות ?
האם התסקיר יכול להשתנות ?
האם זה בגדר רגיל לחקור ?
ומה ההשלכות והיתרונות של זה איך שהבנתי פקידת סעד לא תתן תסקיר איך שבא לה ?
אשמח לתשובה ותודה רבה

07/05/2018 08:18
שלום רב ,
בהחלט על פי תקנות סדר הדין אתה רשאי לחקור את פקידת הסעד.
בהחלט בית המשפט יכול לשנות את דעתו במקרים כאלה או אחרים .
ההשלכות של החקירה והסיכומים יכולות להיות שינויי של החלטת בית המשפט .

בברכה,

שרון סגל ,עו"ד
דיני משפחה
05/05/2018 09:56
אני צריך יעוץ ברגע זה אני לוקח את הילדים לפי הסדרי ראיה כל שני וחמישי וכל שבת שנייה זאת לא הפעם הראשונה שהם בכלל לא מודיעים לי לפני שהם לא באים והם לא נמצאים בבית כל אחד מטייל איפה שבא אני חוזר מהעבודה מוקדם מהרגיל ומכין להם אוכל בכדי לקחת אותם והם מטיילים ברגע זה זה קורה עוד פעם נמאס לי ועוד אומרים למה אבות מתנתקים מהילדים שלהם כי כמה אפשר עוד לעבור התעללות וזילזול כזה מבקש עזרה כי גם אני בדרך לניתוק מהילדים דאי נמאס לי.
07/05/2018 08:16
שלום רב ,

הנושא פשוט צריך לדבר עם הילדים אולם במידה והם לא נשמעים אזי קיימים שיטות משפטיות לאכיפת הסכם זמני שהות .

בברכה,
שרון סגל ,עו"ד
דיני משפחה
01/05/2018 03:52
בוקר טוב עורך דין סגל

ניתן פס״ד לתשלום מזונות מיידיים. בפסה״ד יש טעות (השופטת רשמה שמדובר בסכום x כולל מדור והסכום בבקשה אינו כולל מדור) האם ותוך כמה זמן ניתן להגיש בקשה לתיקון/הבהרה בהתאם לכתוב בבקשה לפסיקת מזונות מיידיים?
07/05/2018 08:11
שלום רב ,
חייבים להגיש בקשה בצורה מידית .
על פי תקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984

בברכה,
שרון סגל ,עו"ד
06/05/2018 05:27
שלום.

(זו פעם ראשונה שלי כאן אז אם השאלה לא במקום אנא יידעו אותי.)

אמא שלי רוצה להתגרש מבעלה על רקע של אלימות מילולית במשך 15 שנה, יש לציין שיש לה 2 ילדים מתחת לגיל 18.
היא יצאה מהבית אחרי ריב שלהם וישנה אצל אחותי הגדולה שבת, ללא הילדים הקטנים.

שאלתי היא - במידה והיא תרצה שהילדים יהיו אצלה - האם בעלה יכול להשתמש בטיעון שהיא "עזבה את הילדים שבת אז היא אמא חרא" או משהו בסגנון? והאם טענה כזו קבילה באיזשהוא גוף? (רבנות/רווחה)
07/05/2018 08:10
שלום רב ,
לפי השאלה אני מבין שיש מתח גדול בבית , אי לכך ובהתאם לזאת מציע לאמא ללכת להתייעץ דחוף עם עו"ד לגירושין .
בהחלט יכולות להיות השלכות בנושא עזיבת הבית .

בברכה,
שרון סגל ,עו"ד
דיני משפחה
06/05/2018 11:31
ירשתי מקרובת משפחה שנפטרה בית.

הנכס הורש בלעדית לי.

מסיבותיי שלי אני מעוניין לחלק את הירושה גם לאחים שלי.
מהי הדרך הנכונה לבצע זאת?

האם בכל מקרה אצטרך לקיים את צו קיום הצוואה ולהעביר את הבעלות על שמי?

האם לא יווצרו ענייני מיסוי אם אעביר את הנכס על שמי ואז אוסיף את אחיי כבעלים? (הרי הם לא חלק מהירושה, הם בעיקרון מקבלים "מתנה" ממני)

האם יש עוד עניינים שעלי להיות מודע אליהם?

תודה.
06/05/2018 17:45
לא נראה שתוכל להתחמק לחלוטין מתשלום מס במקרה שאתה מתאר, אבל חסרים יותר מדי פרטים על מנת לתת תשובה רצינית לשאלתך.
03/05/2018 22:19
שלום
לאמי שאינה בהכרה מונה אפוטרופוס לרכוש בן דוד עליו ,הסכמנו
העוס ממליצה למנות אותו גם לגוף.
ישנו סכסוך בו האבא והאח פועלים נגדי מכיוון שבקשתי את מינוי האפוטרופוס לרכוש.

אני גר עם ההורים וכעת עם ,אבא כאשר הדירה רשומה על שם האמא ,לבד.
תביעת סילוק נגדי נמחקה כי לאבא אין זכויות.
כעת מפעילים בקנוניה את האפוטרופוס הבן דוד על מנת שיפעל נגדי ויגיש תביעה בטענה כי זה רצון האמא למרות שזה בניגוד לדבריה בעבר ופובע ברכושה

איך ניתן לתקוף את העניין

תודה
03/05/2018 08:20
שלום רב,

בהסכם גירושין שנחתם בין בני זוג וקיבל תוקף של פסק דין, נכתב באחד הסעיפים, כי על שני הצדדים לקבוע את ילדיהם כמוטבים בביטוח החיים של כל אחד מהצדדים. כמו כן, על כל אחד להמציא אישור כי חברת הביטוח קיבלה הוראתם הבלתי חוזרת כאמור לעיל.

בהנחה שאחד הצדדים לא המציא אישור כמוצהר, ובהנחה שפדה את כספי הביטוח לתועלתו האישית - האם מדובר בהפרה של צו שיפוטי ו/או הפרת ההסכם?

תודה מראש.
29/04/2018 07:48
אני ואשתי מתכוונים להתחיל בתהליכי גירושין ( עוד לא בוצע שום צעד)
אני נכה ולאחרונה קיבלתי אישור שאני פטור מתשלומי מס משנת 2008 לצמיתות עקב סעיף 9- 5 פטור ממס לנכים.
אני יודע שכספי פיצויי נזיקין שייכים לנכה בלבד.
האם הדין שווה גם במקרה זה ?
כלומר האם החזר הכספים בגין תשלומי המס לעבר הם ברי חלוקה בזמם גירושין ?
אני אמור לקבל בימים אילה החזר עבור תשלום מס משנת 2008 ( הרבה כסף ).
האם אני יכול להעביר את הכסף לחשבון על שמי בלבד ?
האם כספי פטור ממס כיום ( בהווה ובעתיד )שייכים אליי בלבד ואני יכול להעבירם לחשבון על שמי בלבד?

תודה
23/04/2018 19:53
שלום רב,
גרושתי נוהגת לשלוח לי מסרונים ומיילים ואף בשיחות טלפון מבטאת את שנאתה כלפי ומוסיפה:"בשביל הילדים שלי אתה אבא מת" ויתרה מזאת מחבלת בהסדרי הראיה באופן מניפולטיבי ואף נהגה בניגוד להסדרי הראיה בכך שבשני חגים לקחה את הבת איתה במקום שהבת תשהה עם אביה וביום הולדתה קבעה איתה יום כיף למרות שיום זה היה אמור להיות מפגש עם האב נוסף לכל זאת הבת מסרבת עתה להגיע למפגשים בטענה שלא בא לה וגרושתי מנסה לאיים עלי בשולחה מייל בו כתבה "מענין מה אתה עושה לה אולי אני צריכה לחשוד?"משמע מאיימת כי בכוחה לטפול עלי האשמת שווא פניתי למחלקת הרווחה ונקבעה פגישה אולם שואל מה עלי לעשות עוד תודה
23/04/2018 19:50
שלום רב
מה נכלל כשמוזכר תלבושת בי"ס ואינו מפורט בהסכם הגירושין האם רק חולצות הנושאות את סמל בי"הס או שמא גם מכנסיים מעיל ז'קט נעליים וכו' תודה
: עבור אל עמוד

הליכי גירושין פורום משפחה יצירת קשר 052-2226699