...

Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה
מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

להתגרש כשאין כסף

איך מתגרשים כשאין כסף?

חיי הנישואין מתאפיינים באהבה גדולה בתחילתם, התרגשות, קניית דירה, היריון, וכניסה לשגרת חיים של גידול משפחה. לעיתים, השגרה מהנה, וחיי הנישואין פורחים. אך לעיתים, חיי הנישואין גם נגמרים. עם זאת, ישנם גם מקרים שבהם אנשים לא מאושרים בחיי הנישואין, אך נמנעים מלהתגרש מסיבה מאוד עצובה, והיא מהחשש הכלכלי. מה אפשר לעשות במקרה כזה?

האם יקר להתגרש?

אין ספק שהליך גירושין יכול לכלול עלויות כספיות גבוהות מאוד, אך בסופו של דבר האופן שבו מתגרשים הוא זה שישליך על העלות הכספית שלהן. כך שגם כאשר קיים מחסור כספי, ישנם פתרונות, ואפשר למצוא את הדרך להתגרש. להלן מספר עצות מועילות בנושא. 

אמונה עצמית

כל אדם יוכל לתת לכם הרבה עצות מלומדות יותר ופחות על גירושין בכלל, ועל ניהול הליך גירושין בפרט. בסופו של דבר, האופן שבו תתגרש, היעילות שתאפיין את ההליך, והדף החדש שתפתח ביום שלמחרת, נובע בעיקר מהאמון שלך בעצמך. אותו אמון צריך לבוא גם לידי ביטוי בשלב שבו אתה חושש להתגרש מפאת קושי כלכלי. לכן, ההמלצה החשובה ביותר היא פשוט להאמין בעצמך וביכולת שלך "להתמודד".

לא חייבים למהר

נכון, אתם לא מאושרים במסגרת חיי הנישואין. אתם מרגישים לא שלמים עם עצמכם, ואתם משוכנעים (אולי במידה רבה של צדק) שמגיע לכם טוב יותר. אבל, המשמעות של שבירת כלים וגירושין מידיים, היא עול כלכלי שעשוי להמיט עליכם קשיים רבים. לכן, לעיתים כדאי להמתין. בכלל, לפעמים אולי דווקא התחושה הקשה שלכם תביא דווקא לדיאלוג עם בן או בת הזוג. אך גם אם אין אפשרות לשקם את היחסים, לפעמים לא כדאי לפעול באופן אמוציונאלי, אלא להיות שקול ולהמתין לרגע הנכון. הוא יבוא בסוף.

לפעמים – כדאי לחסוך כסף

החלטת להתגרש? אתה מצוי בקושי כלכלי שמונע ממך לעשות זאת "כאן עכשיו"?. מעולה, עתה זה הזמן להתחיל לחסוך כסף לעת צרה. בסופו של דבר, יכול להיות שהגירושין יסתיימו בהקדם, אך רצוי להיות מוכן לכל תרחיש, לרבות לתרחיש שבו הגירושין יהפכו לקרב משפטי. לכן, חשוב מאוד לאגור כסף ליום פקודה. כמו כן, לעיתים אפשר גם לשקול נטילת הלוואה ארוכת טווח, ככל שאתם מאמינים שלאחר שוך הקרבות, תוכל להתייצב כלכלית.

תתייעצו עם עורך דין

גם אם הפרוטה אינה מצויה בכיסכם, אין ספק שקבלת ייעוץ מעורך דין גירושין תוכל בהחלט להבהיר לכם את מצבכם המשפטי. יכול להיות שלאחר הייעוץ תגלו שבנסיבות העניין שלכם, הגירושין לא יהיו יקרים במיוחד, וככל הנראה גם לא ארוכים במיוחד. בנוסף, עורך דין גירושין גם יוכל להעיר את תשומת ליבכם להליכים חלופים שיוכלו לזרז לכם את הליך הגירושין ביום פקודה.

להתגרש בהסכמה

הדרך היעילה ביותר להתגרש במהירות, במיוחד כאשר אתה סובל מקושי כלכלי, היא להתגרש באמצעות הסכם. ניתן להתגרש באמצעות עריכת הסכם גירושין עם בן או בת הזוג. בנוסף, ככל שקיים קושי להגיע להסכמה ישירה עם בן או בת הזוג, ניתן לפנות להליך גישור באמצעות מגשר מוסמך. תפקידו של הליך הגישור הוא להוביל את בני הזוג להסכמה, וכפועל יוצא לחתימה על הסכם גירושין. גישור יכול לחסוך מאוד בהוצאות כספיות, וגם להותיר את מערכת היחסים כתקינה. כל זאת, בניגוד להליך משפטי שעשוי לעלות ממון רב, ולהעכיר את מערכת היחסים בין בני הזוג.

להתגרש בהגינות ובכבוד

עוד דרך יעילה להתגרש במהירות, תוך חיסכון בעלויות כספיות, היא לעשות זאת בהגינות. לא אחת בני זוג הופכים את הליך הגירושין "למלחמה". אך מנגד, רבים מבני הזוג הניצים נוטים לשכוח שאין הם אויבים, אלא בני זוג שהקימו בית, וגידלו משפחה לתפארת. לכן, אם אתם רוצים להתגרש ולחסוך בעלויות כספיות, כדאי שתתנהגו בכבוד לבן או בת הזוג. חוסר כבוד, עשוי להוביל לכעסים רבים. כעסים, יכולים להביא ליצר "נקמה". נקמה, תמיד תגרום לאחד מבני הזוג לרצות לעשות "דווקא". הדרך למנוע זאת, היא פשוט "לכבד".

תהיו מתוחכמים

אתם רוצים להתגרש אך אין לכם כסף, אבל לעיתים דווקא אם תנהגו בעורמה, תגלו שיש לכם קלף מנצח. לדוגמא, אם אתם חושבים שבן או בת הזוג מסתירה מכם רכוש, או חלילה בוגדת בכם, הרי שעשויות להיות לכך השלכות על הליך הגירושין. לכן, לפעמים כדאי לנצל את הזמן שבו אתם חוסכים כסף, למצוא ראיות נגד בן או בת הזוג. הראיות הללו תוכלנה לשמש כקלף מיקוח שיחייב את בן הזוג השני לחתום על הסכם גירושין, ובכך לסיים את הגירושין במהירות ללא עלויות כספיות גבוהות. 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר

דיני משפחה בישראל – עורך דין ממומחה לשירותך – כיצד היוועצות עם עו"ד מומחה תהפוך את הליך הגירושין למהיר יותר, פחות כואב ועם מינימום פגיעה כלכלית?

תמצית החוק להסדר התדיינות – תמצית החוק להסדר התדיינות חוק שנכנס לתוקפו בשנת 2016 והוא מרכיב חשוב היום בתיק הגירושין

מצב חירום קורונה – במצב מיוחד בו מדינת ישראל נמצאת עקב התפרצות נגיף הקורונה נעשה קצת סדר בבלאגן לגבי דיני משפחה ,גירושין , זמני שהות ומזונות . זכויות וחובות הורים גרושים במשבר הקורונה

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה
עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה שרון סגל גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך

צור איתנו קשר

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.