Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה
מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

טיפים ודגשים בתקופת הגירושין

טיפים ודגשים לפני ובמהלך תקופת הגירושין

 היום בשנת 2020 לאור האירועים השונים שמתרחשים( משבר הקורונה ) לא פעם  אנחנו חושבים האם אנחנו מתאימים ולאחר שאנחנו נמצאים בהסגר של החודשים האחרונים.

אנשים מחליטים  לאחר חשיבה ארוכה להתגרש למרות ההליך הלא פשוט חייבים להגיד ההליך הוא הליך פסיכולוגי , קוגניטיבי , כלכלי . רגשי .

חשוב לציין ,חייבים להגיד לא כל הזוגות מתגרשים בגלל , בגידות חשוב הנושאים לגירושין מגוונים החל מחוסר הסכמה , פן כלכלי , התעללות רגשית , פיזית , נישואין בגיל צעיר , נישואין בגלל לחץ של גיל מאוחר ,משפחה מורחבת , חוסר הערכה, זלזול , חוסר לקיחת אחריות ביקורת לצד השני ,קמצנות ,התמכרות לאלכוהול ,התמכרות להימורים וכדומה, חולי או מחלה של אחד הצדדים , חוסר תפקוד מיני, ריבים בנודע לילדים ,כמובן בגידות מיניות ,בגידות  של בני הזוג ולא דווקא במובן המיני .

מחקר אמריקאי קבע שלאחר בדיקה של  2700 זוגות אשר אחד מהם קיבל מחלה כרונית הסיכוי להתגרש גבוה ב80 % מזוגות בריאים כנראה כמו המשפט המפורסם אנחנו מתחתנים בעושר ובעוני וגם בבריאות ובמחלה הוא רק משפט  ולדברי  מחבר המחקר עדיף להיות בריאים ועשירים ולא חולים שכן הדבר עומד לך "כרועץ בנישואין" .

דבר חשוב לדעת מחקר שהתבצע בארצות הבית ע"י פסיכולוגים קובע  :נישואין שניים מתפרקים ב60% יותר מופעם הראשונה .לכן המלצה שלנו הסכם ממון טרם נישואים שניים  .(ראה מאמר הסכם ממון )

הזוגות שמבקשים להתגרש לא תמיד מתואמים ומבקשים להתגרש ביחד הרבה פעמיים הבעל מבקש להתגרש והאישה מסרבת והפוך ולכן רמת הבשלות וההכנה של הזוג היא נושא בעייתי ורגשי מאוד .

טיפ חשוב : חשוב ללכת ולהתייעץ עם עו"ד גירושין מקצועי על מנת לעזור לזוג לקבל החלטות מושכלות ולא אמוציונליות .

נשים וגברים כאחד תמיד לפני הליך הגירושין טועים ומתייעצים  עם חברים או משפחה ולא תמיד העצות שהם מקבלים הם עצות טובות והרבה פעמיים ייעוץ של חברים מוביל אותם לאסונות בהליך הגירושין גם בפן הרגשי וגם המשפטי .

    (ראה מאמר עצות של חברים )

המסר החשוב הוא לנהל את משבר הגירושין בצורה נכונה והדוגמה הטובה היא שלקוח שובר רגל או לא הולך לחבר על מנת לרפא את הרגל אלא לאורתופד.

ולכן התייעצות וניהול אסטרטגי של ההליך יוכל לקצר את ההליך ולתת תוצאות טובות יותר .

במאמר זה אסקור את הדגשים המרכזיים שבמידה ומקפידים  עליהם ניתן לצלוח את משבר הגירושין בצורה טובה יותר .

בארצות הברית ביצעו מחקר רחב היקף ובמהלכו בדקו את רמת ההשפעה של משבר הגירושין על זוגות התוצאה הייתה מדהימה ברמה הרגשית תקופת האבל של הגירושין  לוקח בין שנה וחצי לחמש שנים עד שמתגברים על המשבר ואובדן הנישואין  . 

נתון זה מדהים ומסביר לנו מדוע שנכנסים לבית הדין ואו בית המשפט למשפחה לוקח לזוגות בין שנה עד שלוש שנים לסיים את התיק גם ברמה העובדתית משפטית וגם ברמה הרגשית .

דגשים מרכזיים לצלוח את התקופה ביתר קלות .

ראשית , פנייה לעזרה מקצועית לעו"ד גירושין , חשוב לציין שהדבר הראשון שצריך לבדוק הוא החיבור האישי בין הלקוח לבין העורך דין הדבר חשוב מאוד להמשך ההליך שכן עו"ד גירושין הוא האוטוריטה לניהול ההליך .

שנית , חשוב לדעת ולהבין את ההליכים המשפטיים וניהול ההליך בסופו של יום הלקוח חייב שתהיה לו הבנה מינימלית של ההליך , שקיפות עובדתית ומשפטית.

טיפ חשוב : חשוב ללכת לעו"ד שמתמחה בגירושין בכל יכולות מוכחות בתחום המשפחה והגירושין בפרט  ולא בעו"ד שמבצע עוד התמחות נוספת . יתר על כן , עו"ד שבקיא בכל הדינים וההלכות . ניסיון מוכח של שנים .

דגש נוסף , חשוב להבין שדרך המלך לסיים סכסוכי גירושין הוא הסכם גירושין הדבר מהיר , נוח , ומוריד לחץ מהזוג , הוצאות נמוכות , חשיבה על ניהול המשבר באופן רחב כאשר הילדים נמצאים בסבל מינימלי .( ראה מאמר הסכם גירושין )

יתר על כן , ניהול הסכם גירושין חוסך כסף רב לזוגות המתגרשים כאשר הם לא צריכים להגיע לדיונים , מומחים למיניהם וניהול הליך ארוך שמצריך תשלום גדול לעורכי הדין של הצדדים .

בבואנו לבצע הסכם גירושים ניתן לבצע ע"י מגשר אחד לזוג או לחלופין לקחת כל צד עו"ד משלו בכל מקרה כדאי ורצוי תמיד לחשוב על נושא הסכם הגירושין .

מאידך , כאשר ההליך לא מתקדם להסכם גירושין או שצד לסכסוך אינו בשל להסכם מכל מיני סיבות הרי שחייבים לבצע חשיבה אסטרטגית איך להיכנס להליך המשפטי , בישראל קיימות 2 שיטות מקבילות לנושא חלוקת הרכוש , זמני שהות ,מזונות , איזון משאבים גם לבית המשפט למשפחה וגם לבית הדין .

סמכות ייחודית קיימת בנושא הגירושין בלבד וכתובה היא לבית הדין הרבני .

לפני כניסה לערכאות הדיוניות חייבים לבצע ניתוח עלות תועלת ללקוח ולחשוב ביחד אתו מה רוצים לקבל בהליך המשפטי .( ראה מאמר מירוץ הסמכויות )

מיתוס : לקוחות רבים חושבים שתמיד כדאי לגבר ללכת לבית הדין הרבני ואילו לאישה לבית המשפט למשפחה הנושא הזה אינו שגוי כל תיק חייב לקבל חליפה לפי מידות הלקוח או הלקוחה . (ראה מאמר שאלות ותשובות בהליך הגירושין )

חשוב להבין טיפ מרכזי : בבואנו להתגרש אנחנו בעצם מפרקים את החבילה שלנו שכוללת :

• נישואין –כתובה 

• קטינים – מזונות , זמני שהות 

• משאבים כלכלים – דירות, משרדים  ,נכסים ,חשבונות בנקים , קריירה ,מניות , אופציות ,חברות , עסקים קטנים –בינוניים ,מוניטין עסקי –אישי , הבטחות כלכליות לעתיד .הרבה פעמים חברות בהקמה ,סטרטאפ וכדומה .

• אמוציונאלי – הרגשות לבין הזוג ולקטינים .

למעשה ,מדובר בלראות את כל עולמנו נחרב , על כן יש לבצע את ההליך במקסימום רגישות ובמקסים נחישות .

דגש נוסף , כאשר מנהלים הליך גירושין כדאי ורצוי להיות מוכנים אליו על מנת להקל על עו"ד גירושין בזמן אמת הדבר הוא פשוט איסוף מסמכים כגון :

• מסמכים בנקים .

• מסמכי קרנות גמל .

• מסמכי פנסיה .

• תלושי משכורת .

• נכסים מכל מין וסוג שהוא .כולל חוזי מכר או שכירות 

• מסמכי ביטוח .

• מסמכים חיצוניים לדוגמה – מכתבי רשות המיסים 

• מסמכים באשר לקבלת כסף או הלוואה לצד ג 

• המחאות .

• חשבוניות 

• וכל מסמך שיכול לעזור .

לקוחות רבים משתמשים בחוקר פרטי בדרך כלל על מנת לאתר בן זוג בוגד ,

הטיפ שלנו לקחת עו"ד גירושין שיבצע מיקוד לחוקר הפרטי ואז השימוש בחוקר נעשה יותר נכון פרקטי וממוקד .

 דגש נוסף , בזמן המשבר ניתן לבצע חסימה לחשבון בנק כמו כן ניתן לבצע עיקולים על מנת שהצד השני לא יוציא כספים בצורה נכלולית ובעורמה חייבים לערב בזה עו"ד גירושין על מנת למקסם את הפעילות ובעצה אחת אתו .

טיפ נוסף – בשום פנים ואופן אין לערב את הילדים בסכסוך הגירושין הדבר מזיק לניהול ההליך וגורם לנזקים בלתי הפיכים לקטינים .

ובכל מקרה בזמן ההליך כדאי ורצוי לפנות לפסיכולוג ילדים על מנת להיעזר בו בכל הקשור לילדים ולטיפול בהם בזמן המשבר .

המלצה שלנו – לקחת עזרה של איש מקצוע שמתעסק בהדרכה הורית  על מנת לקבל ארגז כלים אך להתנהג בתקופה הזאת למול הילדים הדבר יעזור בזמן המשבר ולאחריו.

דגש נוסף דיסקרטיות הכי חשוב בזמן ההכנה לגירושין ובזמן ניהול ההליך .

טיפ אחרון : לא לנהל את מאבק הגירושין על גבי הרשתות החברתיות הנושא יכול להביא עליכם תביעות משפטיות כדוגמת לשון הרע ,הגנת הפרטיות וכדומה .

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

קטגוריות

הכתבות הפופולאריות

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

רוצה לדעת עוד?

מלא את הפרטים והשאר מעודכן בכל עת

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה
עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה שרון סגל גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך

צור איתנו קשר