...

Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה
מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

הגיע הזמן להתגרש?

איך יודעים שהגיע הזמן להתגרש?

מערכות יחסים הן עניין מורכב ובחלוף השנים קשרים שהיו נראים ורודים ומבטיחים, נסדקים, מתפוררים ונעלמים.

נתונים מראים ש-1 מכל 3 זוגות בישראל התגרש או יתגרש בעתיד והמענה על השאלה איך יודעים שהגיע הזמן לפרק את התא המשפחתי ולהיפרד, מורכב מלא מעט משתנים.

בסקירה שלפניך מסביר עורך הדין שרון סגל מתוך ניסיונו הרב בייצוג צדדים להליכי גירושין, שמונה סימני אזהרה שבדרך כלל מופיעים כשהנישואים בבעיה. זאת כדי שגם אתה תוכל לברר האם תמרורי האזהרה הבאים מוכרים לך, לזהות היכן הם פוגשים אותך בקשר ולקבל החלטה מושכלת בנוגע לפרידה אפשרית.

חיי המין בקאנטים – סקס הוא אחד הנושאים המתוקשרים בעולם וכשמדובר על נישואים, השיחות נסובות בעיקר סביב היעדר חיי המין.

זה טבעי שאחרי שנים של זוגיות לא שוכבים כל יום כמו בחודש הראשון שהכרתם וגם התשוקה והריגוש עלולים לדעוך, אבל במידה ואתם כמעט לא שוכבים בכלל או שאינך זוכר את הפעם האחרונה שקיימתם יחסי מין, המצב לא טוב.

ריבים בווליום גבוה – כולם רבים וזו עובדה, השאלה היא מה תדירות הוויכוחים ובאיזה ווליום הם מתבצעים. אם הריבים הפכו לעניין שבשגרה וכל שטות הופכת לסקנדל שמלווה בצרחות, פנקסנות, סבל או התעלמות, כדאי לפנות לייעוץ זוגי ויפה שעה אחת קודם.

במידה וגם זה לא עוזר, כנראה ששווה לחשוב טוב-טוב לאן הנישואים האלו הולכים.

התקשורת גרועה – במידה וכל שיחה הופכת לריב או גרוע מכך, אם אתה והפרטנרית שלך כבר לא מדברים על דברים, אלא מטאטאים מתחת לשטיח ומתרחקים ואם אתה מרגיש שעברתם לנהל אורח חיים אפור ומשעמם, יותר כמו שותפים זרים לדירה ופחות כמו בני זוג, הגיע הזמן לעבוד על השיח.

היה וכבר ניסיתם לשפר את התקשורת, אך ללא הועיל, מומלץ לעשות בדק בית ולקבל החלטות.

פוזלים לצדדים והחוצה – בגידה חד פעמית מערערת את היציבות בקשר, אבל מחקרים מוכיחים שלא מעט זוגות מצליחים להתגבר עליה.

לעומת זאת, כאשר כל הזמן מסתכלים החוצה ו/או שבגידות נעשות על בסיס קבוע, לא משנה אם מדובר על בגידות פיזיות או רגשיות, ההשלכות של הבגידה הרבה יותר קשות ולרוב בלתי ניתנות לגישור.

אין ביניכם אמון – ואם בהקשר של בגידות עסקינן, משבר אמון יכול להגיע לא רק משם, אלא גם מכיוונים אחרים, מוצדקים או שלא.

כך או כך, אם אתה לא סומך על האישה שלך (או להפך) וכל הזמן רק מחפש את הרגע שבו היא תמעד, או אם אתה מחטט לה בהודעות, עוקב אחריה באובססיביות או מונע ממנה מפגשים חברתיים רק כי אתה חושש שהיא משקרת לך, אתם בבעיה.

הלכת לאיבוד בקשר – זה בסדר לעשות וויתורים ופשרות ומטבע הדברים, משום שבני אדם כנראה לא באמת נועדו לחיות במערכות יחסית מונוגמיות, יש צורך בהרבה התאמות בקשרים רומנטיים ארוכי טווח.

יחד עם זאת, אין זה אומר שאתה צריך לוותר על עצמך לחלוטין ואם אתה מרגיש שהלכת לאיבוד בתוך הקשר, כדאי מאוד לבחון את המקום שהגעת אליו ולחפש פתרונות בהקדם.

לא מצפים ולא מתרגשים – הפסקת לצפות (לטוב ולרע), ממנה, מעצמך ומהנישואים ואתה כבר לא מנסה יותר לשפר את היחסים. אין חוויות משותפות ואתם גם לא יוזמים רגעים כאלו, האווירה כבויה וכך גם הרגשות וכל מה שנותר מהקרבה שהייתה זו אכזבה וחוסר חשק ואנרגיה לתקן או לשנות.

אלימות על כל גווניה – הסימן האחרון והמאוד חד משמעי שצריך לטפל בנישואים או לפרק אותם לאלתר, הוא אלימות.

במידה ואתה מפגין כלפי אשתך אלימות פיזית, רגשית או כלכלית ו/או אם מופגנת כלפיך אלימות שכזו, מוכרחים לעצור ולהתרחק, לפני שיהיה מאוחר מידי וההתעללות תגיע לפסים חמורים ובלתי הפיכים, ששניכם תצטערו עליהם כל החיים.

אם הרשימה הנ"ל דומה לחיי הנישואים שלך, יכול בהחלט להיות שהגיע הזמן לפרק את החבילה ולהתקדם הלאה. בכל מקרה, תמיד מומלץ לפנות ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה, בטרם קבלת החלטות ובטח שלפני שנוקטים בפעולות כלשהן.

לקבלת ייעוץ משפטי פרטני לחצו כאן

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה
עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה שרון סגל גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך

צור איתנו קשר

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.