...

Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה
מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

כמה עולה להתגרש?

הליכי גירושין הם עסק כואב, תמיד. לא משנה אם מדובר בגירושים שהגיעו אחרי בגידה, משבר כלכלי או שפשוט שני הצדדים הבינו שזה לא זה והחליטו בהסכמה הדדית לפרק את החבילה.

הפרידה ואובדן התא המשפחתי המוכר, מציפים תחושות של פחד ובדידות ומאלצים את שני בני הזוג ובמקרים מסוימים גם את הילדים, להתמודד עם הליך קשה, רגשית ופרקטית.

השאלה כמה עולה להתגרש? נשאלת ללא הרף מפי אנשים ששוקלים להיפרד וחוששים שמא מדובר בהליך יקר ורחוק מהישג ידם וחשוב להבין שהתשובה לשאלה תלויה בעיקר בכם. שכן, ההתנהלות שלכם בהליך וכמובן, הניסיון של עורך הדין שמייצג אתכם, הם אלו שקובעים כמה יעלה לכם להתגרש בסופו של יום.

מיותר לציין שתמיד עדיף לגמור את ההליך בגישור, אך לא אחת בני הזוג לא מצליחים לסיים את הנישואים בדרכי כבוד ולכן נאלצים להיגרר למסכת משפטית ארוכה, שכוללת דיונים, ערעורים ועוד דיונים והתדיינויות, כזו שיכולה לעלות למתגרשים עשרות אלפי שקלים ויותר.

נבהיר, שהתנהלות לא נכונה בהליכי הגירושין עלולה להפוך את העסק לכואב גם בכיס ולא רק בלב וכדי לא להיקלע להרפתקאות כלכליות שלא תדעו איך לצאת מהן, הכנו עבורכם את המדריך הבא.

מדריך שיסביר כמה עולה להתגרש ומה עושה את ההבדל בין הליכי גירושין ארוכים ויקרים, לכאלו שמסתיימים במהירות וללא נזקים כספיים.

אפקט ההפתעה יוזיל לכם עלויות

הנושא הראשון שיש להתייחס אליו כשמדובר בשאלה כמה עולה להתגרש, קשור לאפקט הראשוניות. מה זה אומר? שתמיד עדיף להקדים ולהיות הראשון שמגיש את הבקשה לגירושין.

מרוץ הסמכויות – הראשוניות מהווה יתרון בכמה מישורים. היא מאפשרת לכם לבחור היכן לפתוח את התיק, בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה, עוזרת לכם לתפוס את עמדת המפתיע במקום את מקומו של המופתע והכי חשוב, מזכה אתכם בזמן להתכונן וכידוע, זמן שווה כסף.

עצם זה שכוחו של אפקט ההפתעה נמצא בידיים שלכם, מאפשר לכם להיערך להליך הגירושין ברוגע ובכלל זאת לקבל ייעוץ משפטי אישי, לבחור עורך דין מקצועי ומתאים לייצוג, להכתיב את הדרך לפי האסטרטגיה הרצויה לך וכך הלאה.

מה שמתכננים בנחת לרוב עולה פחות כסף וזה רלוונטי לכל התחומים בחיינו האישיים והמקצועיים.

חייבים לתכנן אסטרטגיית גירושין

ואם כבר בתכנון עסקינן, אפשר להסכים על כך שתכנון מקדים בחיים עוזר להיערך טוב יותר ובמיוחד כשההיערכות היא לקראת אירועים פחות משמחים, כמו במקרה של גירושין.

תכנון אסטרטגיית גירושים חכמה, שלוקחת בחשבון שיקולים פיננסיים ולא פחות חשוב, שמה בראש סדר העדיפויות את טובת הילדים, תאפשר לכם לסיים את הליך הגירושין בעלויות מצומצמות.

לעומת זאת, אם תצאו לדרך מבלי שגיבשתם יחד עם עורך הדין שלכם אסטרטגיית גירושין ברורה ומסודרת, יש סיכוי גבוה שאתם ו/או עורך הדין תעשו טעויות בזמן הליך הגירושין, שבהמשך יעלו לכם הרבה כסף וחבל.

חשוב לזכור שככל שהאסטרטגיה שלכם תהיה מתוכננת בקפידה ולא תשאיר סדקים או קצוות לא סגורים, שבהם יוכל בן/ת הזוג להתפרץ ולהפתיע אתכם, כך ייטב, הן כלכלית והן נפשית.

רק עורך דין עם הרבה ניסיון בתחום

בחירה בעורך דין מנוסה ומקצועי יכולה לעשות את ההבדל בין גירושין יקרים מאוד, לכאלו שאינם ולא זאת בלבד, אלא שעורך דין טוב שיודע כיצד לייצג אתכם נאמנה, יצליח להשיג עבורכם דמי מזונות גבוהים או נמוכים יותר, תלוי אם מדובר בגבר או אישה, זכויות בחלוקת רכוש המשותף וכיוצא בזה.

בחירה לא נכונה בעורך דין גירושין עלולה להפוך את הליך הגירושין לקטסטרופה והכוונה איננה בכל הנוגע לסכומים שאותם תידרשו לשלם לעורך הדין, אלא לתקרת הכספים שתצליחו לקבל מהצד השני או לחלופין, לשלם לו.

"הכסף הגדול" והשאלה האם הוא ייצא מהחשבון שלכם או ייכנס אליו, טמונים בדיוק כאן.

כנות מול עו"ד והשפעתה הכלכלית

יחסי אמון וכנות מול עורך הדין משפיעים באופן דרסטי על השאלה כמה עולה להתגרש ובמיוחד על השאלה, כמה כסף אקבל בגירושים או כמה אצטרך לשלם.

היעדר אמון בינכם לבין עורך הדין, יכול לגרור אתכם לברוך כלכלי רציני ודוגמא לכך ניתן לראות בפסק דין שהתקבל לאחרונה.

במקרה האמור, אישה שבגדה הסתירה את מעשה הבגידה מעורכת דינה ומשנתגלה הדבר, היא כל כך פחדה שמא ייקחו לה את הילדים, שהחליטה לוותר על זכויותיה בדירה המשותפת.

אין ספק שאם אותה אישה הייתה חושפת את כל האמת בפני עורכת דינה, טרום האירוע שבו נחשפה הפרשייה, היה הרבה יותר קל להיערך להגנה מותאמת וסביר מאוד להניח, שלא היה שום צורך בוויתור על זכויות בדירה ששוויה הכספי עצום ובוודאי שלא בגלל הבגידה. שכן, לפי הדין האזרחי אין כל קשר בין בגידות לבין זכויות ברכוש.

לחצו כאן לקבלת ייעוץ משפטי לפני גירושין

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה
עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה שרון סגל גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך

צור איתנו קשר

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.