...

Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה
מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

אחרי הבגידה

טיפים להתנהלות חכמה אחרי בגידה בין בני זוג

בגידה בין בני זוג יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים, כאשר מה שמשותף לכולן, הוא העובדה שמדובר במשבר אמון ובהפרה בוטה של מערכת המוסכמות שהיו מקובלות על בני הזוג.

ישנן בגידות רגשיות, בגידות פיזיות שתכליתן מין בלבד, בגידות כלכליות שבמהלכן מסתיר אחד הצדדים מהלכים כלכליים דרמטיים ו/או הימורים על כספי המשפחה וכך הלאה.

לרוב כשאומרים בגידה בהקשר של נישואים, מתכוונים לבגידה רומנטית ולשם נרצה להפנות את הדיון הנוכחי.

מחקרים מוכיחים שמחצית מהאנשים בוגדים. בין אם מדובר על בגידה חד פעמית ובין אם מדובר ברומן ממושך, כדאי מאוד לדעת כיצד להתנהל אחרי בגידה וזה על מנת לנסות למזער את הנזקים שבלאו הכי ייווצרו בשל אותה בגידה, גם אם זו תתגלה וגם אם לא.

בסקירה שלפניך מביא עורך הדין שרון סגל טיפים פרקטיים שיעזרו לך להתמודד עם המעשים שביצעת ולקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבורך ועבור המשפחה.

להישאר בנישואים או לפרק את החבילה?

במידה ובגדת, השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול את עצמך היא האם זו הייתה טעות חד פעמית, או שמא הצורך לבגוד מציף אותך ואתה מעוניין לממש שוב את הבגידה, במתכונתה הנוכחית או עם מישהי אחרת.

התשובה לשאלה הזו אמנם לא קשורה באופן ישיר לשאלה האם אתה רוצה להישאר בנישואים או לפרק את הקשר, אבל היא בעלת השפעה אדירה על אותה החלטה.

טיפול זוגי הוא המפתח לשיקום הקשר

במידה ובגדת ואתה מצטער על כך ורוצה להישאר במערכת היחסים הקיימת, עומדות בפניך שתי אופציות – לגלות או להסתיר.

אם תבחר לגלות רצוי מאוד ללוות את החשיפה בחרטה עמוקה ובטיפול זוגי מקצועי, במידה והצד הנבגד יסכים לכך. עליך לקחת בחשבון שיש אפשרות שהחרטה שלך תידחה ואשתך תגיש בקשה לגירושין בעקבות גילוי הבגידה.

במקרה כזה עליך לפנות מיד לעורך דין ולקבל ייעוץ משפטי אישי.

אם תבחר להסתיר את הבגידה שהתקיימה, עליך לקחת בחשבון שהחיים בשקר הם לא תענוג, בלשון המעטה ובכל אופן כדאי מאוד ללכת לטיפול פסיכולוגי, על מנת לנסות לברר מה המניעים לבגידה ולמנוע בגידה חוזרת.

במקביל לטיפול אישי, אנו ממליצים לפנות לטיפול זוגי, כדי לנסות לשפר את הזוגיות עם אשתך, לטפל בנושאים הרגישים והמושתקים בקשר ולעבוד על היחסים, כדי לא להגיע שוב למצב שבו מישהו מבני הזוג מרגיש צורך לפזול החוצה ולממש את תשוקותיו עם אחרים או אחרות.

היה ומדובר בבגידות שחוזרות על עצמן, עם אותה אישה או עם נשים שונות, חשוב שתבין שאתה מעמיד את הנישואים שלך בסכנה וסודות, כמעט תמיד, סופם להתגלות.

הטיפ הכי טוב שאנחנו יכולים לתת לך, הוא לקבל החלטה ולבחור – או להיפרד ולפרק את הנישואים, או להפסיק את הבגידות ולנסות לעבוד על הקשר.

בכל אופן, ממש לא להמשיך להסתיר ולהערים על מערכת היחסים קשיים ושקרים, שבוודאות יפגעו מתישהו בך, באישה ו/או בילדים.

להיות הראשון שמגיש בקשה לגירושין

ישנם כל מיני מיתוסים על גירושין, אבל ההמלצה הגורפת להיות הראשון שמגיש את הבקשה לגירושין, דווקא נכונה ורלוונטית.

אם הגעת למסקנה בעקבות הבגידה שלא טוב לך במקום הנוכחי ואתה מעוניין לפרק את החבילה או לחלופין, אם אשתך גילתה על הבגידה והחליטה שהיא רוצה להיפרד, כדאי מאוד למהר ולהגיש את הבקשה לגירושין לפניה.

כך תהיה לך שליטה על המקום שבו יתנהל הליך הגירושין בכל הנוגע לבחירת הערכאה המתאימה לך – בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה.

אלו ההשלכות המשפטיות של הבגידה

בגידה של אישה בבעלה תפגע בזכותה לקבל את כתובתה בסיום הנישואין ובזכויותיה לקבלת דמי מזונות אישה, אבל רק בתנאי שהצד השני יביא הוכחות מוצקות לבגידת האישה, שהושגו בדרכים כשירות.

מלבד הכתובה חלוקת הרכוש לא תיפגע וזה לפי חוק יחסי ממון תשל"ג-1973, שקובע שבגידה לא תגרום לפגיעה בזכויותיהם של בני הזוג הבוגדים על הרכוש המשותף.

הסיבה לכך היא שבניגוד להרבה מדינות אחרות בעולם, השיטה הנהוגה בישראל לא מטילה אשמה על הצד המעוניין בסיום החיים המשותפים ולכן גם לא תומכת בפגיעה בזכויותיו.

נכון להיום, גם בית הדין הרבני אמור להחיל את הוראות החוק הללו, בהתאם לפסיקת בג"צ. זה בניגוד למה שהיה מקובל בעבר לפי הוראות הדין העברי שבמקרה שקיימות הוכחות לבגידה של מי מבני הזוג, הדבר יגרום לפגיעה בזכויות אותו הצד ברכוש בשל רכיב של אשמה בפירוק התא המשפחתי.

בבית המשפט לענייני משפחה בגידה לא תשפיע כלל על סוגיית המשמורת, שכן זו נקבעת בהתאם לטובת הילד ולא לפי האינטרסים של הוריו.

לגבי בתי הדין הרבניים, הם אמנם אינם מתייחסים בסלחנות לבגידות, אך גם במסגרת זו נקבעת המשמורת בהתאם להמלצות התסקיר ולכן, כל עוד לא משפיעה הבגידה על היכולת לטפל בילד באופן ראוי, סוגיית המשמורת לא תיפגע.

להתייעץ עם עו"ד לפני שמקבלים החלטה!

בגידה היא נושא מורכב ויש להתייחס אליה במלוא הרצינות והרגישות. יש מעידות בחיים ואנשים עושים טעויות חמורות, השאלה היא האם סולחים על הטעות וצומחים ממנה למעלה או ששוקעים לתוך תהום, כזו שאין ממנה דרך חזרה.

בכל מקרה של בגידה ובמיוחד אם מעורבים בסיפור גם ילדים קטנים, כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה, על מנת לתכנן את העתיד באופן מושכל, לשמור על האינטרסים שלך ולמזער ככל הניתן את הפגיעה הצפויה בתא המשפחתי ובפרט במערכת היחסים הזוגית.

לא משנה אם אתה רוצה לשקם את הקשר ואת האמון שנפגע או שברצונך להתגרש, קח נשימה עמוקה, נסה לנטרל את האימפולסיביות ובחר בקפידה את צעדיך להמשך, בשאיפה שאותן בחירות יביאו לך ולכל הצדדים המעורבים בעניין מקסימום אושר ומינימום נזק רגשי וכלכלי.

קריאה נוספת: איך להתגרש נכון ולהמנע מטעויות!

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה
עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה שרון סגל גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך

צור איתנו קשר

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.