Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

הפחד מפרידה

למה אנשים מפחדים להיפרד?

מערכות יחסים רומנטיות הן עניין מורכב ובחלוף הזמן ובמיוחד אחרי שמתחתנים ומביאים לעולם ילדים, הקשיים נערמים והקשר לא אחת הופך למעמסה.

אנשים מוצאים את עצמם כבולים בתוך נישואים כושלים, בזוגיות מסתכלת ומקטינה, כזו שלא עושה טוב לאף אחד מהצדדים ובכל זאת, מסיבות שאינן תמיד ברורות לסובבים אותם – הם נשארים. עצם המחשבה על גירושין משתקת אותם והפחד להיפרד מנהל את העניינים.

בסקירה המפורטת שלפניך נשתדל להסביר את המניעים שמשאירים אותנו במערכות יחסים גרועות ובפרט את הסיבות שבגינן אנשים מפחדים להיפרד, למרות שהחיים בזוגיות לא עושים טוב לאף אחד.

הרגלים וחשש משינויים

בני אדם מטבעם נאחזים בהרגלים והופכים אותם לשגרה, כזו שמגוננת עליהם, הגנה בעיקר מפני החשש משינויים.

אחרי שנים של זוגיות עם אותו אדם, קיים פחד לשנות ולשבור את השגרה המוכרת, אפילו אם מדובר בשגרה שלילית ואף אם כל הסימנים מאותתים שהגיע הזמן להיפרד.

לעיתים אנשים מעדיפים להישאר במקום רע, רק כדי לא לחפש מקום אחר ומתוך חשש להתמודד עם ההשלכות של השינוי ובכלל זאת: התמודדות עם הליך הגירושין, דאגות כלכליות, דאגה לשלום הילדים, משמורת ילדים ושאלות לגבי חלוקת הזמן איתם, רתיעה מהסטטוס החדש של גרוש/ה, בדידות ועוד.

נשארים בשביל הילדים

זה נכון שטובת הילדים חשובה אבל תשאלו את עצמכם מכל הלב, האם להמשיך לנהל זוגיות גרועה שבה שני ההורים לא מסתדרים ו/או לא אוהבים ו/או רבים כל הזמן, זו אכן הבחירה הטובה ביותר עבור הילדים שלכם.

בית שבו ההורים לא רוצים להיות ביחד, על כלל הנגזרות והמשמעויות של המצב, הוא לא בהכרח מקום שבריא לגדל בו ילדים.

לעיתים ועם כל הכאב שבדבר, נכון יותר לילדים לחיות להורים גרושים ומאושרים מאשר להורים שחיים תחת קורת גג משותפת בסבל.

הפחד להישאר בודדים

בדידות היא עניין מפחיד והיא יכולה לפגוש אותנו גם בתוך מערכת יחסים עם אדם נוסף. עם זאת, כשאנחנו חלק מתא משפחתי וזה לא משנה אם העטיפה הזו היא רק כלפי חוץ, הפחד מאותה בדידות נעשה מטושטש וחיוור יחסית.

אחת הסיבות שגורמת לאנשים ועל אחת כמה בגילאים מאוחרים לא להתגרש, היא כי הם מפחדים להישאר לבד ומפחדים להזדקן לבד.

הם חוששים שהם כבר לא אטרקטיביים, מפחדים לחזור לשוק הדייטים ולחוות אכזבות ויותר מכל – להרגיש את הבדידות שכולם גם ככה מרגישים חלק מהזמן, כל הזמן.

להתגבר על הפחד ולקחת החלטה!

לסיכומו של עניין, אם אתם חושבים שהנישואים שלכם לא במקום הנכון ואם ניסיתם לתקן את הקשר, לדבר על הבעיות, ללכת לטיפול זוגי ולנסות לשפר את המצב הקיים אך ללא הועיל, כדאי לשקול פרידה.

אם הבנת שכנראה שהגיע הזמן להתגרש ובמידה וזיהית את אחת הסיבות שהוזכרו לעיל כגורם שמונע מכם לבצע את המהלך ולהיפרד, אנחנו ממליצים לפנות להתייעצות אישית עם עורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה בכלל ובייצוג בהליכי גירושין בפרט.

אפשר לשתף חברים או קרובי משפחה שאתם סומכים עליהם, כדי לקבל תמיכה ו/או דחיפה, אבל חשוב לזכור שלא חכם לקבל עצות מחברים ו"יודעי דבר" אלא רק מגורם מקצועי מוסמך.

במעמד זה נדגיש שלא כדאי להיות פזיזים ובכל אופן מומלץ להתייעץ עם עורך דין לפני שאתם נחפזים להודיע לבן/ת הזוג על רצונכם להתרגש וכמו כן, לפני שתפתחו בהליך גירושין.

לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

קטגוריות

הכתבות הפופולאריות

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

רוצה לדעת עוד?

מלא את הפרטים והשאר מעודכן בכל עת

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה

גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך נכפה עליו או עליה ביוזמת בן/בת הזוג, זקוקים לעזרה. למעשה, ללא

עורך דין גירושין חדרה

עורך דין גירושין חדרה

גירושין הם כמובן לא סוף העולם, אבל הם כן מייצרים מצבים מאתגרים למדי. האתגרים הם גם בהיבט הרגשי, גם בהיבט הפרקטי וגם בהיבטים משפטיים ולכן

הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך בעל חשיבות רבה מאוד. הסיבה לכך פשוטה: הוא משפיע על כל יום ויום אחרי הפרידה, לטווח ארוך מאוד. חלוקת רכוש ,

עורך דין אפוטרופוס

עורך דין אפוטרופוס

כל אדם בוגר רוצה כמובן לנהל את ענייניו בעצמו. יחד עם זאת יש לא מעט מצבים שבהם היכולת פשוט לא קיימת, והפתרון שמציע החוק הוא

צור איתנו קשר