...

Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה
מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

הפחד מפרידה

למה אנשים מפחדים להיפרד?

מערכות יחסים רומנטיות הן עניין מורכב ובחלוף הזמן ובמיוחד אחרי שמתחתנים ומביאים לעולם ילדים, הקשיים נערמים והקשר לא אחת הופך למעמסה.

אנשים מוצאים את עצמם כבולים בתוך נישואים כושלים, בזוגיות מסתכלת ומקטינה, כזו שלא עושה טוב לאף אחד מהצדדים ובכל זאת, מסיבות שאינן תמיד ברורות לסובבים אותם – הם נשארים. עצם המחשבה על גירושין משתקת אותם והפחד להיפרד מנהל את העניינים.

בסקירה המפורטת שלפניך נשתדל להסביר את המניעים שמשאירים אותנו במערכות יחסים גרועות ובפרט את הסיבות שבגינן אנשים מפחדים להיפרד, למרות שהחיים בזוגיות לא עושים טוב לאף אחד.

הרגלים וחשש משינויים

בני אדם מטבעם נאחזים בהרגלים והופכים אותם לשגרה, כזו שמגוננת עליהם, הגנה בעיקר מפני החשש משינויים.

אחרי שנים של זוגיות עם אותו אדם, קיים פחד לשנות ולשבור את השגרה המוכרת, אפילו אם מדובר בשגרה שלילית ואף אם כל הסימנים מאותתים שהגיע הזמן להיפרד.

לעיתים אנשים מעדיפים להישאר במקום רע, רק כדי לא לחפש מקום אחר ומתוך חשש להתמודד עם ההשלכות של השינוי ובכלל זאת: התמודדות עם הליך הגירושין, דאגות כלכליות, דאגה לשלום הילדים, משמורת ילדים ושאלות לגבי חלוקת הזמן איתם, רתיעה מהסטטוס החדש של גרוש/ה, בדידות ועוד.

נשארים בשביל הילדים

זה נכון שטובת הילדים חשובה אבל תשאלו את עצמכם מכל הלב, האם להמשיך לנהל זוגיות גרועה שבה שני ההורים לא מסתדרים ו/או לא אוהבים ו/או רבים כל הזמן, זו אכן הבחירה הטובה ביותר עבור הילדים שלכם.

בית שבו ההורים לא רוצים להיות ביחד, על כלל הנגזרות והמשמעויות של המצב, הוא לא בהכרח מקום שבריא לגדל בו ילדים.

לעיתים ועם כל הכאב שבדבר, נכון יותר לילדים לחיות להורים גרושים ומאושרים מאשר להורים שחיים תחת קורת גג משותפת בסבל.

הפחד להישאר בודדים

בדידות היא עניין מפחיד והיא יכולה לפגוש אותנו גם בתוך מערכת יחסים עם אדם נוסף. עם זאת, כשאנחנו חלק מתא משפחתי וזה לא משנה אם העטיפה הזו היא רק כלפי חוץ, הפחד מאותה בדידות נעשה מטושטש וחיוור יחסית.

אחת הסיבות שגורמת לאנשים ועל אחת כמה בגילאים מאוחרים לא להתגרש, היא כי הם מפחדים להישאר לבד ומפחדים להזדקן לבד.

הם חוששים שהם כבר לא אטרקטיביים, מפחדים לחזור לשוק הדייטים ולחוות אכזבות ויותר מכל – להרגיש את הבדידות שכולם גם ככה מרגישים חלק מהזמן, כל הזמן.

להתגבר על הפחד ולקחת החלטה!

לסיכומו של עניין, אם אתם חושבים שהנישואים שלכם לא במקום הנכון ואם ניסיתם לתקן את הקשר, לדבר על הבעיות, ללכת לטיפול זוגי ולנסות לשפר את המצב הקיים אך ללא הועיל, כדאי לשקול פרידה.

אם הבנת שכנראה שהגיע הזמן להתגרש ובמידה וזיהית את אחת הסיבות שהוזכרו לעיל כגורם שמונע מכם לבצע את המהלך ולהיפרד, אנחנו ממליצים לפנות להתייעצות אישית עם עורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה בכלל ובייצוג בהליכי גירושין בפרט.

אפשר לשתף חברים או קרובי משפחה שאתם סומכים עליהם, כדי לקבל תמיכה ו/או דחיפה, אבל חשוב לזכור שלא חכם לקבל עצות מחברים ו"יודעי דבר" אלא רק מגורם מקצועי מוסמך.

במעמד זה נדגיש שלא כדאי להיות פזיזים ובכל אופן מומלץ להתייעץ עם עורך דין לפני שאתם נחפזים להודיע לבן/ת הזוג על רצונכם להתרגש וכמו כן, לפני שתפתחו בהליך גירושין.

לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה
עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה שרון סגל גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך

צור איתנו קשר

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.