Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה
מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

להחיות את הנישואין

כלים מעשיים שיעזרו לעורר את חיי הנישואין שלך!

אחרי שנים של זוגיות, גם אם מדובר בזוגיות טובה ומאושרת, קיימת שחיקה והשחיקה הזו יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים. החל מדעיכה מובנית במד ההתרגשות בין בני הזוג וכלה בריחוק קיצוני שיכול להגיע עד כדי זרות גמורה.

רגע לפני שאתם מוותרים על הניצוץ בקשר, מכניסים סופית לבוידעם את חיי האהבה שלכם ומתחילים לבגוד או לחשוב על גירושין, הנה כמה טיפים שבוודאות יעזרו לכם להחזיר עטרה ליושנה ולהאיר מחדש את מה שאבד עם הזמן.

לבדוק איפה אני יכול להיות טוב יותר

הטיפ הראשון שיעזור לכם להחיות את הנישואין הוא לבדוק את עצמכם ולשאול בכנות, איפה אני יכול להשתפר.

הרבה פעמים בתוך מערכות יחסים ובמיוחד ארוכות טווח יש לנו נטייה להאשים את הצד השני בכל הבעיות ולחשוב 'אם הוא רק היה ככה, הכל היה נראה אחרת'.

האמת היא שההתנערות הזו לא מביאה אף אחד לשום מקום חיובי, להפך.

זה נכון שגם לפרטנר שלכם יש מה לתקן, בטוח. אבל ויש פה אבל גדול, אם לא תסתכלו קודם כל על עצמכם, שום שינוי אמיתי לא יוכל לצמוח. הדרך הכי טובה לשינוי זוגי היא להגיע ראשית למצב שבו אתם שלמים עם עצמכם ועם ההתנהלות שלכם בקשר.

אם תמצאו נקודות שטעונות שיפור במישור האישי, תעבדו עליהן ורק אז תוכלו לגשת בביטחון לעבוד על הזוגיות ביחד.

להפגין חיבה ואהבה כלפי הצד השני

כשמתרגלים אחד לשנייה ומנהלים משק בית משותף במשך הרבה שנים, השיחות העמוקות, הרומנטיקה וגילויי החיבה מתחלפים בהודעות קצרות וענייניות – 'תביא חלב', 'תאספי את מיה מהגן' וכך הלאה.

המתח ביומיום גובר והשגרה מפגישה אתכם זה עם זו בעיקר ברגעי משבר ובמהלך וויכוחים.

האווירה הקרירה הזו היא לא בדיוק קרקע פורייה לעבוד על הזוגיות ולכן מוכרחים לזכור להתעניין, לשאול מה קורה עם בן/ת הזוג, להפגין אהבה, להחמיא ובעיקר לראות, לראות את האדם שמולכם, לשפוט אותו לכף זכות ולתת לו תחושה שהוא אהוב.

גם אם עכשיו אתם בתקופה ירודה, גם אם לא הכל ורוד כמו בהתחלה.

להעלות את הזוגיות בסדר העדיפויות

ואם כבר בהרגלים עסקינן, אחד הדברים שגורמים לנישואין לדעוך הוא העובדה שהם הופכים להרגל, נעשים מובנים מאליהם ונדחקים לתחתית סדר העדיפויות.

אז מה הפלא שהקשר שלכם מידרדר מיום ליום ואתם כבר לא מרגישים מאושרים? אם לא מפתיעים לא מופתעים ואם לא מרגשים גם לא מתרגשים.

המשפט שהאהבה היא כמו פרח ואם לא משקים אותה היא נובלת אמנם נשמע כבר הרבה יותר מידי פעמים, אבל מדובר בקלישאה נכונה למדי. אם אתם רוצים לשפר את הקשר, עליכם להחזיר אותו לראש סדר העדיפויות ולהשקיע שוב אחד בשנייה.

תקבעו דייט קבוע פעם בשבוע ונסו ליצור חוויות משותפות חדשות כדי לגשר על המרחק שהשנים יצרו ביניכם.

אפילו אם זה נראה לכם מאולץ, גם אם אתם חושבים שהדייט יהיה נוראי ויתמלא רק בשתיקות מביכות או שיח משעמם על הילדים, תנסו. צאו לטיול ברגל, שבו על הים, לכו למסעדה, לסרט, העיקר תעשו ותראו איך לפעמים מתוך שלא לשמה יבוא לשמה.

לחזור לקיים יחסי מין וכמה שיותר!

דעיכה של חיי המין מתחילה בשלבים מאוד מוקדמים של הקשר ואם להודות באמת, הדעיכה במקרים רבים הופכת לסופו המר והמוחלט של הסקס.

מחקרים מוכיחים שיחסי מין הם חלק בלתי נפרד מקשר והם משפיעים על בריאותנו, הן הפיזית והן הנפשית. סקס מקרב בין בני זוג ולא זאת בלבד, אלא שהוא מסייע לשני הצדדים לשחרר מתחים, לתת אהבה ולא פחות חשוב – לקבל.

האינטימיות המינית עוזרת לשמור על הניצוץ בקשר, לפתח תקשורת אינטימית ולהתקרב.

חיבוקים, ליטופים, נשיקות וכל מה שסובב את אקט החדירה עצמו מרככים את שני בני הזוג ובלעדיהם כל מערכת יחסים באשר היא, בהכרח תתערער ותידרדר.

להתחייב שוב אחד לשנייה מכל הלב

הטיפ האחרון ואולי החשוב ביותר הוא להתחייב מחדש זה לזו. זוכרים שמתחת לחופה נשבעתם לדאוג ולכבד לנצח? אז כדאי שתיזכרו, כי להבטחה הזו יש הרבה משמעות והבעיה היא שרוב הזוגות שוכחים לאורך הדרך מה זה אומר לבחור אחד בשנייה כל יום מחדש.

חלק חשוב ומהותי בזוגיות הוא להיות מחויבים אליה, לא לקחת כמובן מאליו ולרצות להילחם ולהישאר גם בעתות משבר.

ההמלצה שלנו אליכם היא להתחייב לקשר מכל הלב ולהאמין שיהיה טוב ושתוכלו לצמוח שוב, כי הרצון חזק יותר מהכל ואם יש רצון ומשקיעים, בסוף מצליחים.

קראו עוד: למה אנשים כל כך פוחדים להיפרד?

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

קטגוריות

הכתבות הפופולאריות

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

רוצה לדעת עוד?

מלא את הפרטים והשאר מעודכן בכל עת

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה
עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה שרון סגל גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך

צור איתנו קשר