...

Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה
מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

הימים שאחרי הגירושין

טיפים להתמודדות עם הימים הראשונים שאחרי הגירושין

הליך גירושין עלול לקחת זמן ולהיות מלווה בקשיים רבים, הן רגשית, הן כלכלית והן פרקטית.

לא משנה אם הפרידה התרחשה ביוזמתך או לא, אם העניינים התנהלו בדרכי כבוד או שמישהו מהצדדים החליט ללכלכך על בן/ת הזוג בדרך, מדובר בהתמודדות מורכבת, שדורשת חישוב מסלול מחדש ועל אחת אם מעורבים בכל הסיפור גם ילדים קטנים.

ואז, אחרי שסוף כל סוף סיימת עם הפרוצדורה הכואבת והמתישה של הגירושין ונדמה שניתן לנשום לרווחה, צפות ועולות סוגיות נוספות.

הימים הראשונים שאחרי הם לאו דווקא דבש ושושנים כמו שנוטים לתאר גברים ונשים שהתגרשו וכל אחד זקוק למשך ואופי החלמה שונים.

בסקירה שלפניך מביא עורך הדין שרון סגל טיפים פרקטיים שיסייעו לך להתמודד עם אותם ימים ולחטא את הפצעים בהדרגתיות, כך שבתקווה גם אתה תוכל להתאושש מהמכה ולהמשיך הלאה לכשיגיע הרגע המתאים.

לעכל את הפרידה ולתת זמן לדברים

ההמלצה הראשונה לימים שאחרי הפרידה היא לאפשר לדברים לשקוע. הרצון (המובן) לזרז עניינים ולהסתגל למצב צ'יק צ'ק הוא טוב ויפה, אבל במקרה של גירושין אין קיצורי דרך ועדיף לנהוג באופן חכם ושקול.

קח רגע לעכל את הלבד, תקיף את עצמך בחברים ומשפחה שאוהבים אותך ודואגים לך, תבין מה המשמעויות של הסידור החדש עם הילדים, משמורת משותפת או בלעדית ונסה לגבש אסטרטגיה כלכלית שתאפשר לך ולילדים להמשיך לחיות באופן שאליו היתם רגילים.

להיזהר מהתנהגות אימפולסיבית

צעדים פזיזים בהכרח מובילים בסופו של יום לטעויות וזה תקף לגבי כל תחום בחיינו ובפרט אחרי פרידות.

אל תמהר להכניס מישהי אחרת למיטה, אל תאבד את הצפון עם אלכוהול, עישונים או יציאות ותשכח שאתה אבא, אל תתפטר מהעבודה, אל תשקיע כסף בהימורים לא בטוחים ובגדול, אל תנהג באימפולסיביות שכרוכה בהחלטות נמהרות וחסרות מחשבה.

התנהלות שכזו עלולה לפגוע בך רגשית וכלכלית ויכולה אף להביא לניכור הורי, תופעה מוכרת שבה הילדים בוחרים להתרחק מאחד ההורים בעקבות הגירושין.

קראו בהרחבה: על חשיבותו של תיאום הורי בגירושין

מקום וביטוי לצרכים של עצמך

זה נכון שבגירושין טובת הילדים היא מעל הכל, אך אל לנו לשכוח שגם הבריאות הנפשית של ההורים חשובה. לכן, כדאי להיות רגישים לנושא ולמצוא את האיזון בין הורה לאדם, איזון שפעמים רבות מתפספס כשבני הזוג נפרדים והתא המשפחתי בתצורתו הישנה והמוכרת מתפרק.

דרך טובה לקיים את האיזון ולשמור על שפיות היא לבצע חלוקה טכנית של הזמן שלך. מתי אתה נמצא עם הילדים ומשקיע בהם ובהתאמה, כשאתה לבד, לדעת להקדיש זמן לעצמך ולדברים שעושים לך טוב, כמו למשל לימודי ערב, חוג חדש, ספורט שאהבת והפסקת לעשות וכך הלאה.

לשמור על ראש פתוח להזדמנויות

פרק ב' סביר מאוד להניח לא יגיע יומיים אחרי הגירושין, אך בבוא הזמן דייטים, רציניים יותר או פחות והיכרויות חדשות יתרבו ויהפכו לחלק משגרת יומך.

ככל שתשמור על ראש פתוח ולא תסרב להזדמנויות רק כי נפגעת / פגעת / לא נראה לך שתוכל שוב לאהוב או להיות מאהב / אתה לא מאמין במוסד הנישואין יותר ועוד כהנה וכהנה, כך החיים יחייכו אליך ואתה תזכה לחוויות חדשות וחיוביות בפן הזוגי ובכלל.

לא להתבייש לבקש עזרה מהסביבה!

הטיפ החמישי והאחרון הוא לדבר על הקושי. לשמור הכל בבטן יגרום לבטן שלך להתפוצץ, תרתי משמע ובדיוק בגלל זה אנו ממליצים לך לשתף חברים, בני משפחה או אנשי מקצוע במשבר שאתה עובר.

בהקשר זה ראוי לציין שנשים וגברים מגיבים שונה לפרידות וכמובן שההתמודדות היא אינדיבידואליות. עם זאת ולמרות האמור לעיל, אוזן קשבת בוודאות תעזור, לא חשוב מה מינך, גילך או עד כמה כואבת או "פשוטה" היתה עבורך הפרידה.

קראו עוד: מה עושים אם אחד ההורים חוזר בתשובה לאחר הגירושין?

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה
עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה שרון סגל גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך

צור איתנו קשר

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.