...

Divorced

מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה
מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה

להציל את הנישואים

הדרך להציל את חיי הנישואים ולמנוע גירושים

לאורך השנים מערכות יחסים רומנטיות סופגות טלטלות רבות. זה קורה בהדרגתיות ואם בני הזוג לא מספיק ערניים לשינויים, הם עלולים למצוא את הזוגיות שלהם בעיצומה של קריסה.

ילדים קטנים שנכנסים לתמונה וגוזלים מאיתנו אנרגיה וזמן, מחלוקות בנוגע לאופן שבו נכון לקיים את התא המשפחתי, קשיים כלכליים שנערמים למרות העבודה הקשה וחסך חמור באינטימיות, אלו רק חלק מהגורמים שמביאים את הנישואים לקצה.

אם בתקופה האחרונה אתם לא מאושרים בקשר, אם המחשבות על פרידה לא מניחות לכם, אם האופציה של גירושין כבר עלתה על הפרק יותר מפעם אחת ואם למרות כל אלו אתם עדיין נחושים להציל את הזוגיות ולהצליח לעורר מחדש את הנישואים, כדאי לקחת נשימה עמוקה ולעצור.

יתכן שעל אף כל האתגרים שחוויתם לאחרונה, עוד יש סיכוי לתקן. רגע לפני שמוותרים ומחליטים שכלו כל הקיצים והגיע הזמן להתגרש, עורך הדין שרון סגל מביא כמה טיפים מעשיים שיעזרו לכם להציל את הנישואים.

התחייבות מחודשת להצלחת הזוגיות

בתחילת הקשר כשעמדתם מתחת לחופה בטקס הנישואין ונשבעתם לאהוב ולכבד זה את זו לנצח, לא חשבתם שיגיע היום ובו ההתחייבות הזו תתפורר.

אף אחד לא נכנס לזוגיות מתוך הנחה שהיא תתפרק והעובדה שבשלב כלשהו נישואים הופכים מהצלחה לכישלון, קשורה גם במידת המחויבות לקשר.

אנשים שוכחים את ההתחייבות שלהם להצלחת הזוגיות, לא משקים את האהבה, לא משקיעים אחד בשנייה ואז ברגע אחד מתעוררים מהתרדמת ומופתעים לגלות שהיחסים נבלו.

איך אפשר להחיות את הנישואים ולמנוע את הריקבון? להתחייב מחדש להצלחת הזוגיות. שזה אומר להעלות את היחסים לראש סדר העדיפויות ולהתייחס לקשר כאילו זו הפעם הראשונה.

זה נכון שיש כל מיני שיקולים בעד ונגד גירושים, אבל בסופו של יום מדובר בבחירה.

אם בחרתם להישאר תהיו מחויבים לתהליך עד הסוף ותנו מעצמכם כל מה שדרוש כדי שהקשר יצליח והזוגיות תתרומם חזרה למקום שבו היא אמורה להיות.

בהקשר זה חשוב להבהיר, שכדי להציל את הנישואים שני בני הזוג צריכים לרצות לשפר וללא מחויבות הדדית, זה פשוט לא יעבוד. זוגיות בריאה ומאושרת מצריכה מאמץ, השקעה הדדית וסובלנות.

ללמוד לתקשר את המחלוקות בקשר

מטבע הדברים, כשמנסים להכניס שני אנשים שונים לתוך מסגרת אחת, מתעוררות מחלוקות. כל אחד מבני הזוג מביא איתו לקשר השקפות עולם שונות ועמן גם מטען שונה.

חוויות העבר שעיצבו את מי ומה שאנחנו היום, אירועים טובים יותר ופחות שחווינו כאינדיבידואלים ובתוך מערכת היחסים, בגידות, משבר כלכלי וכיוצא בזה, כל אלו ועוד עלולים להוביל את הנישואים לתהום, אם לא יודעים איך לתקשר אחד עם השנייה.

ריבים מכוערים ומנגד התעלמות טוטאלית, מסכנים את הנישואים ובהנחה שאתם רוצים לשמור על הקשר נקי משיח מטונף ו/או שתיקות ממושכות, כדאי ללמוד איך לדבר על הבעיות.

אחת הסיבות המרכזיות לגירושים, נעוצה באופי השיח ומסקר שנערך עולה שמרבית הזוגות שהחליטו לפרק את התא המשפחתי, סימנו את בעיית התקשורת כגורם המרכזי לפרידה.

לכן, אם אתם רוצים לאושש את הנישואים ולעלות על גל חיובי, כדאי לשים דגש על האופן שבו מתוקשרות הבעיות בקשר. אם אינכם מצליחים לעשות את זה לבד, מומלץ מאוד לפנות לטיפול זוגי, להליך גישור או לכל איש מקצוע אחר שאתם סומכים עליו ומאמינים בו.

להשקיע שוב ביחסי מין וברומנטיקה

למרבה הצער, לא אחת קורה שמרוץ החיים גורם לנו לדחוק לשוליים את הרומנטיקה ועמה גם את חיי המין. עובדתית, ככל שחולפות השנים וככל שגדל העומס, כמות הדייטים והבילויים פוחתת, התדירות שבה מקיימים יחסי מין יורדת ובהתאמה גם איכות הסקס.

זוגות נשואים נוטים לוותר על זמן לעצמם ושוכחים שלוויתור הזו נלוות השלכות קשות, גם ברמה הפרטנית ולא פחות – כזוג.

אם אתם לא מבלים יחד, אם חיי המין בקנטים ואם אתה ו/או היא מרגישים לא מחוזרים, לא נחשקים ולא נאהבים, הגיע הזמן לחולל שינוי. כדי לשנות את המצב, להבעיר את האש ביחסים ובכך בשאיפה למנוע מהזוגיות להתפרק, כדאי מאוד להשקיע שוב ביחסי מין וברומנטיקה.

מומלץ לקבוע דייט קבוע אחת לשבוע, גם אם זה ירגיש בהתחלה מעט מאולץ, לפרגן, להחמיא ולגלות חיבה אחד כלפי השנייה, לרענן את יחסי המין, לוודא ששני הצדדים מסופקים מהם ובעיקר לייצר חוויות זוגיות חדשות וחיוביות.

לשים סוף למלחמות ולהתמקד בטוב

זוגיות לא צריכה להיות מלחמה, אלא שלום ואם תשכילו להפנים את האג'נדה הזו, הסיכוי להציל את הנישואים שלכם יגדל משמעותית.

במקום להתעסק כל היום במי עשה כמה ולמה ו/או במי לא עשה כמה ולמה, תתמקדו בטוב ונסו לראות בקשר ובפרט בפרטנר שלכם, את האור.

תעשו לעצמכם טובה ותסתכלו יותר על חצי הכוס המלאה ופחות על מה חסר ומה לא עובד. אגב, ברור שהגישה הזו צריכה להיות תקפה אצל שני בני הזוג, שהרי אם רק אחד מכם יפעל כך והשני כל הזמן יבוא בטענות, אין צ'אנס לשיפור אמיתי.

תתפלאו לדעת עד כמה המשפט מחשבה יוצרת מציאות יכול להשפיע על הנישואים שלכם. לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שבני זוג שהיו על סף גירושים ובחרו להתמקד בצד החיובי של המאזניים בקשר, הצליחו לשפר את הנישואים הרבה יותר מאשר כאלו שהיו עסוקים רק ברע.

רוצים להציל? תפסיקו להתנהג לבן/ת שלכם כאויב ולהילחם בו ותתחילו לראות בהם שותפים למאבק – מאבק למען השלום ביחסים, הצלחת הנישואים והצלחתם היחסים.

קראו עוד בנושא: מיתוסים נפוצים בקשר להליכי גירושין

צור קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

שתף כתבה זו:

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

מאמרים קשורים

עורך דין גירושין רעננה
עורך דין גירושין רעננה

עורך דין גירושין רעננה שרון סגל גם אדם שיוזם גירושין מתוך הבנה שאין טעם להמשיך בחיים המשותפים, וגם מי שהתהליך

צור איתנו קשר

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.